Menüü

KUHU MINNA HAAPSALUS?

Lääne-Eestis paiknev Haapsalu on tunnustust leidnud eeskätt vaikse suvituslinnana ning mudaravikuurordina. Linna peetakse kõige päikesepaistelisemaks kuurordiks Eestis. Samuti kuulub Haapsalu Eesti vanemate linnade hulka oma üle 700-aastase vanuse tõttu.

  • Rahvaarv: 10726 in
  • Pindala: 10,6 km²

Tänasel päeval on Haapsalu puhkajate lemmikuks kujunenud romantilised jalutuskäigud mereäärsel promenaadil, lossipargis ja hubases vanalinnas. Haapsalu on kuulus ka  oma ravimudaprotseduuride tõttu, mida erinevad spaad pakuvad. Samuti on Haapsalu sobilik aktiivset puhkust nautivatele inimestele. Saab mängida nii tennist, golfi kui ka bowlingut. Mõnus on jalutada Paralepa parkmetsas ja Paralepa rannas, või hoopis võtta ette kepikõnd Paralepa-Pullapää õpperajal (umbes 8km). Noored saavad rulluisu- ja rattasõiduoskusi lihvida Paralepa skate-pargis.

Kultuurihuvilistele on pakkuda põnevaid kultuuriüritusi, avatud erinevaid muuseume, näitusi, Haapsalu disainikoda ja galerii. Ööelu muudab põnevaks legendaarne ööklubi Africa ja uus lounge-ööklubi A.P.T.E.K, kus saab häid jooke ja muusikat nautida varajaste hommikutundideni.

Haapsalu on tuntud ka oma käsitööpoodide poolest. Vanalinnas on palju erinevaid käsitööpoode, millega tasub kindlasti tutvuda. Käsitööpood Ehe ja Ehtne on koht, kus leiate kõiksugu puidust valmistatud tooteid. See on pood, kuhu võid ennast unustada. Haapsalu Disainipoest leiate Läänemaa käsitööd ning kõike vajalikku ise käsitöö põnevasse maailma sukeldumiseks. Lisaks neile on Haapsalu vanalinnas veel palju teisi huvitavaid poode sh. disainipood. Kindlasti tasub ka külastada Epp Maria Kokamäe Galeriid.

VAATAMISVÄÄRSUSED HAAPSALUS

Haapsalu Piiskopilinnus

Kindlasti tuleb Haapsalus külastada Haapsalu Piiskopilinnus, mis on kuulus Eesti kuulsaima kummituse Valge Daami poolest, kes ilmub Toomkiriku ristimiskabeli aknale igal aastal augusti kuus täiskuu ajal.

Haapsalu Kuursaal  ja promenaad

1898 aastal mereäärsele Promenaadile rajatud puitpitsiline Haapsalu Kuursaal on ainsana Eestis säilinud algkujul ning töötab endiselt suverestoranina. Kuursaal asub Haapsalu promenaadil, mis on ideaalne jalutamiseks või siis lihtsalt pingil istumiseks ja päikeseloojangu nautimiseks. Ära unusta päikesekella juures kella kontrollimast ning maailmakuulsa helilooja Tshaikovski pingil tasub kuulsaid heliteoseid kuulata ning merele vaadates mõtteid lennutada. Promenaadil on laste mänguväljak ja linna ainuke linnuvaatlustorn. Kõlakoja tagant leiad Haapsalu tervistava ravimuda avastaja Carl Hunniuse ausamba.

Haapsalu Raudteejaam

Sajandi algul ehitatud Raudteejaama katusealune perroon oli pikim Euroopas. Jaamahoone ühes osas ning rööbastel asub Eesti Raudteemuuseum. Jaamahoone on arhitektuurimälestisena riikliku kaitse all.

Haapsalu sall

Haapsalu salli kudumine sai pärimuse järgi alguse 19. sajandi II veerandil Haapsallu elama asunud Vormsi ja Noarootsi naistelt. Tõenäoliselt on salli areng pitsiliseks uhkusasjaks seotud rikaste vene supelsakste ilmumisega väikelinna, mis kujunes tänu mudaravilatele keiserlikuks kuurordiks.
Haapsalu salli ja ajalooga on võimalik tutvuda Läänemaa Muuseumis ning salli saab endale soetada Haapsalu käsitöö poodidest või internetist.