Haapsalu I Kuhu minna Haapsalus
  • et
  • en
  • ru
  • fi

Haapsalu


Mereäärne kuurort Lääne Eestis

Old Town of Haapsalu

Kuhu minna Haapsalus


Lääne-Eestis paiknev Haapsalu on tunnustust leidnud eeskätt vaikse suvituslinnana ning mudaravikuurordina. Linna peetakse kõige päikesepaistelisemaks kuurordiks Eestis. Samuti kuulub Haapsalu Eesti vanemate linnade hulka oma üle 700-aastase vanuse tõttu.

  • Rahvaarv: 10726 in
  • Pindala: 10,6 km²

Tänasel päeval on Haapsalu puhkajate lemmikuks kujunenud romantilised jalutuskäigud mereäärsel promenaadil, lossipargis ja hubases vanalinnas. Haapsalu on kuulus ka  oma ravimudaprotseduuride tõttu, mida erinevad spaad pakuvad. Spa mõnusid saab nautida Fra Mare Thalasso päeva spas, mis pakub külalistele lõõgastavat vabaaja veetmist basseinide ja saunade kompleksis. Samuti on Haapsalu sobilik aktiivset puhkust nautivatele inimestele. Saab mängida nii tennist, golfi kui ka bowlingut. Mõnus on jalutada Paralepa parkmetsas ja Paralepa rannas, või hoopis võtta ette kepikõnd Paralepa-Pullapää õpperajal (umbes 8km). Noored saavad rulluisu- ja rattasõiduoskusi lihvida Paralepa skate-pargis.

Haapsalut on ideaalne avastada just rattaga. Rattaid saab laenutad kauplusest Rattad-Vabaaeg (Karja tänav 22).Olemas on nii lasterattad, maastikurattad, linnarattad, matkarattad kui ka pere väikseimatele mõeldud rattatoolid koos turvavarustusega.

Kultuurihuvilistele on pakkuda põnevaid kultuuriüritusi, avatud erinevaid muuseume, näitusi, Haapsalu disainikoda ja galerii. Ööelu muudab põnevaks legendaarne ööklubi Africa ja uus lounge-ööklubi A.P.T.E.K, kus saab häid jooke ja muusikat nautida varajaste hommikutundideni.

Haapsalu on tuntud ka oma käsitööpoodide poolest. Vanalinnas on palju erinevaid käsitööpoode, millega tasub kindlasti tutvuda. Käsitööpood Ehe ja Ehtne on koht, kus leiate kõiksugu puidust valmistatud tooteid. See on pood, kuhu võid ennast unustada. Haapsalu Disainipoest leiate Läänemaa käsitööd ning kõike vajalikku ise käsitöö põnevasse maailma sukeldumiseks. Lisaks neile on Haapsalu vanalinnas veel palju teisi huvitavaid poode sh. disainipood. Kindlasti tasub ka külastada Epp Maria Kokamäe Galeriid.

Kohviku ja kulinaaria huvilistele on avatud Haapsalus palju uusi kohvikuid ja restorane.

Vaata ka mida teha lastega Haapsalus.

Broneeri hotell Haapsalus

Kongo hotelli galerii


Haapsalu Vanalinnas asuva hotelli pildid

Eripakkumised


Haapsalu hotelli paketid ja eripakkumised