Haapsalu muuseumid I Majutus hotellis Kongo
  • et
  • en
  • ru
  • fi

Haapsalu muuseumid


Kuhu minna Haapsalus

Old Town of Haapsalu

Haapsalu muuseumid


Haapsalu muuseumid me soovitame Teile külastada

Läänemaa Muuseum Haapsalus

Läänemaa Muuseum asub endises raekojas Lossiplatsi ääres ja annab püsiekspositsiooni ja temaatiliste näituste kaudu ülevaate Läänemaa ajaloost.

Haapsalu Pitsikeskus ja sallimuuseum

Käsitöömajast peaks tulevikus saama elav muuseum, kus ajaloo kõrval saab näha käsitöölisi töötamas. Seal asub ka sallimuuseum ja sallide müügilett. Aadress: Karja 25.

Piiskopilinnuse muuseum ja kellatorn

Haapsalu Piiskopilinnuse konvendihoone – piiskoppide ja vaimulike kindlus-elamu ja toomkirik 13. sajandist. Suvehooajal on muuseum avatud iga päev, talvehooajal ainult ettetellimisel. Piiskopilinnuse vallikraavis on suviti avatud ka VIBURADA!

Eesti Raudteemuuseum

Eesti Raudteemuuseum asub aastatel 1905-1906 ehitatud Haapsalu vaksalis ning selle territooriumil.
Haapsalu jaamahoone võlub üle 200 meetri pikkuse kaetud perrooniga, keiserlike eluruumide ja endisaegse vaksali miljööga. Tänapäevast atraktiivsust lisavad jaamahoonele kolm raudteetemaatilist heliatraktsiooni.
Lisaks jaamahoonele on kompleksis säilinud pagasiait, kaubaait koos platvormiga, veetorn, depoo, raudteelaste elamud, ambulatoorium, auruvedurite veevõtukraan, pöördsild. Kõik need objektid on ehitusmälestistena muinsuskaitse all.

Rannarootsi Muuseum

Rannarootsi Muuseum tegevuse eesmärgiks on tegeleda Lääne-Eesti saarestikul ja mandriosal asunud eestirootslaste kultuuriga. Muuseum pakub ka teisi huvitavaid aktiviteete näiteks ehitatakse külastajate slime all traditsioonilisi rannarootsi paate. Muuseumi raamatukogu on arvatavasti parim vastavasisuline kogu Eestis. Hea koostöö ülikoolidega peaks tagama pidevalt uurimistöid eestirootslaste eluolu ja ajaloo kohta. Eesmärgiks on olla improviseeritud kultuurikeskus, mis suudab pakkuda erinevaid võimalusi erinevatele külastajatele – näituste vaatamisest paadisõiduni ja konverentsipidamiseni välja.

Evald Okase Muuseum

Evald Okase Muuseum on eramuuseum, mis tegutseb Haapsalu linnas alates 2003. aastast. Muuseumi missiooniks on koguda, säilitada ja eksponeerida kunstnik Evald Okase ning tema pereliikmete loomingut, mida suvekuudel näitustena eksponeeritakse. Lisaks Evald Okse ja tema perekonda kuuluvate kunstnike töödele on suvises näituste programmis väljapanekuid ka teistelt kunstnikelt. Muuseum on avatud suvehooajal.

 

Lisaks tasub külastada ka

Avamisajad ja piletihinnad leiad Haapsalu linna kodulehelt.

 

Haapsalu Kunstigaleriid

Haapsalus on ka hulk erinevaid kunstigaleriisid , mida kindlasti külastada tasub. Tuntumad nendest kindlasti

 

Broneeri hotell Haapsalus

Kongo Hotelli galerii


Haapsalu Vanalinna hotelli pildid

Eripakkumised


Kongo Hotelli paketid ja eripakkumised