Haapsalu Piiskopilinnus
Kindlasti tuleb Haapsalus külastada Haapsalu Piiskopilinnus, mis on kuulus Eesti kuulsaima kummituse Valge Daami poolest, kes ilmub Toomkiriku ristimiskabeli aknale igal aastal augusti kuus täiskuu ajal.
Haapsalu Kuursaal ja promenaad
1898 aastal mereäärsele Promenaadile rajatud puitpitsiline Haapsalu Kuursaal on ainsana Eestis säilinud algkujul ning töötab endiselt suverestoranina. Kuursaal asub Haapsalu promenaadil, mis on ideaalne jalutamiseks või siis lihtsalt pingil istumiseks ja päikeseloojangu nautimiseks. Ära unusta päikesekella juures kella kontrollimast ning maailmakuulsa helilooja Tshaikovski pingil tasub kuulsaid heliteoseid kuulata ning merele vaadates mõtteid lennutada. Promenaadil on laste mänguväljak ja linna ainuke linnuvaatlustorn. Kõlakoja tagant leiad Haapsalu tervistava ravimuda avastaja Carl Hunniuse ausamba.
Haapsalu Raudteejaam
Sajandi algul ehitatud Raudteejaama katusealune perroon oli pikim Euroopas. Jaamahoone ühes osas ning rööbastel asub Eesti Raudteemuuseum. Jaamahoone on arhitektuurimälestisena riikliku kaitse all.
Haapsalu sall
Haapsalu salli kudumine sai pärimuse järgi alguse 19. sajandi II veerandil Haapsallu elama asunud Vormsi ja Noarootsi naistelt. Tõenäoliselt on salli areng pitsiliseks uhkusasjaks seotud rikaste vene supelsakste ilmumisega väikelinna, mis kujunes tänu mudaravilatele keiserlikuks kuurordiks.
Haapsalu salli ja ajalooga on võimalik tutvuda Läänemaa Muuseumis ning salli saab endale soetada Haapsalu käsitöö poodidest või internetist.